Co można robić po filozofii

W ostatnim czasie duża rzesza młodych ludzi decyduje się na studia na kierunku filozofia. Nie każdy ma talent do przedmiotów ścisłych a większość ludzi chce mieć wykształcenie wyższe. Często osoby zadają sobie pytanie co można robić po filozofii? Czy da się po tym kierunku zarobić na godne życie? Jak odnaleźć się na rynku pracy?

Specjaliści od badania rynku pracy podkreślają, że nie najważniejszy jest kierunek studiów, ale gotowość do adaptacji w rożnych warunkach pracy, samodzielność w realizacji planów zawodowych. Zdarza się, że po pedagogice, socjologii, resocjalizacji, można zarobić większe pieniądze niż po ekonomii, geodezji czy elektronice.

Studenci kierunków które ludzie uważają za nieprzyszłościowe, dzielą się na dwie podstawowe grupy jedną są pasjonaci np. filozofii, którzy od dziecka marzyli aby studiować właśnie ten kierunek a drudzy to ludzie którzy nie do końca wiedzą co chcieli by w życiu robić, na jakiej dziedzinie się skupić więc liczą na to że wybierając taki kierunek edukacji, będą mogli później zdecydować w jaką stronę chcą iść. Coraz więcej jest osób które wybierają filozofię z pasji i dlatego, że ich szczytem marzeń nie jest praca od 8 do 16 w korporacji z telefonem przy uchu…

Co więc można robić po filozofii? Po ukończeniu studiów i otrzymaniu dyplomu student ma szansę robić karierę naukową na uczelni, może próbować zostać wykładowcą filozofii lub innych przedmiotów z dziedziny humanistycznej. Filozofowie ze względu na zdobyta obszerną wiedzę z dziedzin humanistycznych często wybierają zawód dziennikarza, w wielu redakcjach pracują jako publicyści, felietoniści lub komentatorzy, zdarza im się pracować jako specjaliści od public relations, rzecznicy prasowi czy specjaliści od spraw wizerunku w mediach. Niekiedy zdarza im się pracować jako organizatorzy imprez, pracują w agencjach reklamowych oraz przy obsłudze funduszy pozyskiwanych z unii. Doradcy zawodowi uważają, że ten kierunek z względu na szerokie spektrum wiedzy z dziedzin humanistycznych należy do bardzo przyszłościowych.

Witam! Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłeś, mam nadzieje że wpis Ci się podobał i będziesz zaglądał tu częściej. Wpisy tworze z myślą o czytelnikach, aby w jak najłatwiejszy sposób przekazać Wam wiedze o biznesie. Jeśli masz jakieś pytania, bądź problemy związane z księgowością może będę mogła Ci pomóc, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zostaw komentarz na pewno się odezwę!